K 31. augustu 2026 verejné stránky, ktoré sme preskúmali, jasne uvádzali financovanie príjmov zo SaaS priamo od zakladateľa pri dvoch zo šiestich známych mien: Founderpath a Lighter Capital. Capchase a Pipe ponúkali iné modely; stránky recenzovaného produktu Uncapped neuvádzali ponuku RBF pre SaaS priamo od zakladateľa; formulácia re:capu objasnila jeho úlohu. Founderpath zverejňuje zľavový limit a Lighter strop splácania. Podľa pevného, nezníženého stropu, rýchlejšie splácanie zvyšuje ročnú sadzbu; Founderpath uvádza, že dlžníci zvyčajne ušetria časť zľavy, ktorá zostala, v závislosti od dohody.

CVF ponúka nenáročné financovanie a môže konkurovať niektorým tu diskutovaným spoločnostiam. Úplné zverejnenie na konci stránky.

Rámec: čo táto stránka počíta a čo nie

Termín financovanie založené na tržbách sa používa pre najmenej tri rôzne štruktúry, takže počet tých, ktorí ho stále ponúkajú, je bezvýznamný, kým sa termín nedefinuje. Táto stránka počíta priame financovanie opakujúcich sa tržieb zakladateľmi: kapitál, ktorý môže softvérový zakladateľ získať od samotného poskytovateľa, dimenzovaný podľa ARR alebo MRR, bez predaja podielu. To nezahŕňa financovanie predávané zákazníkom spoločnosti a nezahŕňa kapitál distribuovaný iba vo vnútri softvéru niekoho iného. Obe vylúčenia nižšie vykonávajú skutočnú prácu.

Termín je zverejnený, ak sa objaví na webovej stránke poskytovateľa, na stránke, ktorú zakladateľ môže otvoriť bez predajného hovoru. Recenzné stránky tretích strán uvádzajúce rozpätie 10 – 12 % pre poskytovateľa sa nepočítajú; tieto čísla sa menia, nemajú dátum a nie sú to prvostránkové zverejnené podmienky.

Šesť mien sa objavuje v niekoľkých prominentných prehľadoch poskytovateľov, ktoré sme preskúmali. Sú to vybraný vzor, nie trh: nič tu nepodporuje tvrdenie o poskytovateľoch, ktoré sme si neprečítali. 31. augusta 2026 sme otvorili ich vlastné stránky a zaznamenali sme, čo tam bolo.

PoskytovateľKvalifikačná ponuka na recenzovaných stránkach?Vstup do oceňovania pre túto ponukuHlavná výhrada
Founderpath
founderpath.com/products/revenue-financing, /saas-financing/revenue-based-financing
ÁnoZľava od 7 % z financovanej sumyDve RBF stránky popisujú rôzne vstupné body — pozri „Kritériá oprávnenosti Founderpath“ nižšie
Lighter Capital
lightercapital.com/faq, /how-it-works
ÁnoLimit splatenia 1,3×–1,5×Potvrďte sumu za predčasné vyrovnanie
re:cap
re-cap.com, /financing-instruments/growth-capital, /financing-instruments/saas-funding
NejasnéNenašli sa žiadneRola a stropy produktov nejasné
Capchase
capchase.com
Nie na recenzovaných stránkach—Financovanie kupujúceho
Pipe
pipe.com/products/capital
Nie na recenzovaných stránkach—MCA distribuované partnerom
Uncapped
weareuncapped.com/frequently-asked-questions
Nenazvaná kvalifikačná ponuka—Ceny zverejnené pre iné produkty

Všetky záznamy prečítané 31. augusta 2026 z vlastných stránok poskytovateľov, na URL adresách uvedených v každom riadku; telá stránok sú archivované na našej strane s týmto dátumom. Text v úvodzovkách kdekoľvek na tejto stránke je skopírovaný zo stránky poskytovateľa; všetko mimo úvodzoviek je naše čítanie týchto stránok, nie formulácia poskytovateľa.

V rámci tejto vybranej vzorky traja poskytovatelia zverejnili aspoň jeden číselný údaj o cenách na prehliadaných stránkach. Iba dva údaje patrili do kvalifikačných ponúk pre zakladateľov priamo: zľavový strop spoločnosti Founderpath a strop splácania spoločnosti Lighter Capital. Zverejnený mesačný poplatok a RPSN spoločnosti Uncapped sa vzťahovali na iné produkty. Táto vzorka neukazuje, aká bežná je verejná cenotvorba na širšom trhu.

Premena kaucie alebo zľavy na sadzbu

Náš skorší článok o skutočných nákladoch financovania založeného na tržbách podrobne uviedol konverziu. Strop udáva celkovú splátku; ročná sadzba vyjadruje časovanie týchto splátok. Táto stránka aplikuje túto metódu na dve aktuálne ponuky.

Metóda je zámerne jednoduchá, aby ju mohol ktokoľvek zreplikovať. Vezmite prijatú sumu, vezmite celkovú sumu na splatenie, predpokladajte rovnaké mesačné splátky počas doby splácania a vypočítajte mesačnú sadzbu, ktorá spôsobí, že sa obe strany rovnajú. Vynásobte dvanástimi pre nominálnu ročnú sadzbu; zložte pre efektívnu sadzbu.

Kontrola metódy: bežná anuitná pôžička s nominálnou úrokovou sadzbou 12 % na 36 mesiacov vráti 1,195715-násobok istiny; použitie tohto násobku späť v metóde vráti presne 12,0 % nominálnej sadzby.

Rovnaké platby sú opakovaťeľným benchmarkom, nie najlepším ani najhorším prípadom. Skutočné platby naviazané na tržby nie sú rovnaké a smer chyby závisí od tvaru harmonogramu: pri rovnakom celkovom súčte a rovnakom konečnom dátume môžu platby, ktoré začínajú nízko a rastú, priniesť nižšiu vnútornú mieru návratnosti ako rovnaké platby a platby s predčasným načasovaním vyššiu. Použite najrýchlejší možný prípad splácania ako záťažový test; skutočná miera závisí od skutočných dátumov platieb. Benchmark poskytuje porovnateľnosť: každá ponuka nižšie je prevedená rovnakým spôsobom, z údajov, ktoré poskytovateľ zverejnil.

Lighter Capital: čo by znamenalo nezredukované ocenenie

FAQ zverejňuje splátkový limit vo výške 1,3× – 1,5× financovanej sumy, ktorý sa vyberá ako „pevné percento z celkových príjmov, kým sa nedosiahne celkový splátkový limit“, počas obdobia, ktoré je „typicky 3 roky, ale môžete ho splatiť skôr, ak vaše podnikanie rýchlo rastie“. Preskúmané stránky Lighter uvádzajú odlišné maximá („až 10 miliónov USD“ v FAQ, „až 4 milióny USD alebo 1 milión AUD“ v tabuľke plánu); verejné znenie jasne neuvádza, či rozdiel odráža rozsah produktu alebo trhu.

Zverejnený limitSplatené za 18 mesiacov24 mesiacov36 mesiacov (typická lehota spoločnosti Lighter)
1,3×35,0 % nominálna / 41,3 % efektívna26,6 % / 30,1 %17,9 % / 19,5 %
1,4×45,7 % / 56,6 %34,6 % / 40,7 %23,3 % / 26,0 %
1,5×56,0 % / 72,9 %42,4 % / 51,7 %28,6 % / 32,6 %

Rovnaké mesačné splátky, žiadne poplatky okrem stropu, vypočítané spoločnosťou CVF k 31. augustu 2026 zo stropu zverejneného na lightercapital.com. Stĺpec s 36 mesiacmi zodpovedá typickej lehote zverejnenej spoločnosťou Lighter; stĺpce s 18 a 24 mesiacmi sú naše scenáre citlivosti pre rýchlejšie splácanie, ktoré popisuje jej FAQ, nie lehoty, ktoré spoločnosť Lighter zverejňuje. Lighter Capital nezverejňuje úrokovú sadzbu; toto sú naše prevody jej zverejneného stropu, nie jej cenové ponuky.

Ak by sa plný 1,3× strop naďalej platil, benchmark rovnakých platieb by znamenal 17,9 % nominálne za 36 mesiacov a 35,0 % za 18 mesiacov. Verejné vyjadrenia spoločnosti Lighter smerujú týmto smerom, ale výška vyporiadania pre konkrétnu zmluvu musí byť potvrdená v jej termínovanom liste. Vlastné slová FAQ: splatenie je „vášho úveru (plus strop výnosu)“ a „vo všeobecnosti neexistuje žiadna motivácia na skoré splatenie RBF úveru.“

Aj to je dôvod, prečo rozdiel medzi 1,3× a 1,5× nie je dvadsať bodov. Pri trojročnom referenčnom období znamenajú 17,9 % oproti 28,6 % nominálne, čo je rozdiel viac ako polovica lacnejšej ceny. Fráza „v závislosti od zdravia a štádia vášho podnikania“ v jednej klauzule vykonáva značnú časť cenotvorby.

Founderpath: zľava, ktorá sa pri skorom vyrovnaní zvyčajne zmenší

Ceny Founderpath za financovanie tržieb sú iné a tento rozdiel je dôležitejší ako udávané číslo. Jeho zľava sa účtuje z peniaze, ktoré poskytne, nie z nominálnej hodnoty zmlúv: stránka sprievodcu definuje diskontnú sadzbu ako "náklady na kapitál RBF, vyjadrené ako percento z financovanej sumy", hovorí "diskontná sadzba pri financovaní tržieb je 7%" a uvádza príklad výpočtu — "záloha vo výške 200 000 USD sa spláca ako 214 000 USD v pevných mesačných splátkach počas 12 – 36 mesiacov." To je násobok 1,07 z prijatej sumy, nie 1,075, ktoré získate spätným navýšením 7% zrážky. Splácanie je "pevná mesačná suma, podobná štandardnému anuitnému úveru", takže rýchlosť určuje lehota, nie podiel na tržbách.

Zverejnená zľavaSplatené za 12 mesiacov24 mesiacov36 mesiacov
7 % z financovanej sumy (zverejnené minimum)12,7 % nominálna / 13,4 % efektívna6,6 % / 6,8 %4,4 % / 4,5 %

Rovnaké mesačné platby v celkovej výške 1,07-násobku financovanej sumy, vypočítané spoločnosťou CVF 31. augusta 2026 z diskontu, časového rozsahu a spracovaného príkladu zverejneného na founderpath.com. Tri stĺpce predstavujú konce a stredný bod vlastného 12-36 mesačného rozsahu zverejneného spoločnosťou Founderpath. Spoločnosť Founderpath zverejňuje iba 7% spodnú hranicu; pri rovnakej metóde 10% diskont stojí 18,0% nominálne počas dvanástich mesiacov a 6,3% počas tridsiatich šiestich mesiacov a 12% diskont 21,5% a 7,5% — citlivosť, nie citácie.

Ročná sadzba klesá, keďže rovnaký 7% poplatok je rozložený na viac mesiacov; zmluvný dolárový poplatok neklesá, pokiaľ ho neznížia podmienky predčasného splatenia. K druhej poznámke sa FAQ od Founderpath vyjadruje: "Môžete splatiť predčasne kedykoľvek a zvyčajne ušetríte na zostávajúcej zľave – neexistuje žiadny poplatok za predčasné splatenie": „zvyčajne“ je slovo od Founderpath, takže skutočne ušetrená suma je otázkou dohody v zmluve, ale uvedený smer je opačný ako v prípade pevného stropu.

Founderpath uvádza svoju vstupnú latku tromi rôznymi spôsobmi na troch svojich vlastných stránkach, prečítaných v rovnaký deň: „10 000 dolárov+ MRR (približne 120 000 dolárov ARR)“, štádium spoločnosti „1 milión – 3 milióny dolárov ARR“ a „500 000 dolárov+ príjem za minulý rok“ na stránke s hotovostnou zálohou. Predajný prah pre hotovostnú zálohu sa vzťahuje na iný produkt. Dve stránky o financovaní príjmov však zdá sa opisujú rôzne vstupné body: 10 000 dolárov+ MRR na sprievodnej stránke a štádium spoločnosti 1 milión – 3 milióny dolárov ARR na produktovej stránke. Môže ísť o minimálny a cieľový segment namiesto protichodných pravidiel oprávnenosti, ale verejné stránky nevysvetľujú vzťah. Opýtajte sa, ktorý prah sa uplatňuje.

Mechanik, kedysi, v plnej miere

Včasné vyporiadanie sa riadi zmluvou, nie označením produktu. Ak sa skôr zaplatí rovnaká celková suma pri porovnateľnom platobnom vzore, ročná sadzba sa zvýši; ak sa suma vyporiadania zníži, dlžník môže ušetriť doláre. Presné IRR stále závisí od skutočných dátumov platby.

Samotné poplatky to neriešia. Spoločnosť Founderpath uvádza, že jej zostávajúca zľava je vo všeobecnosti znížená, zatiaľ čo Uncapped tvrdí, že jej poplatok za preddavok v hotovosti je pevný a nie je vrátený. Pre toto porovnanie nákladov požiadajte o presnú sumu splatenia v dolároch na niekoľko možných dátumov vyrovnania.

FAQ spoločnosti Uncapped obsahuje obe štruktúry vedľa seba — užitočné porovnanie na tej istej stránke. O jej termínovanom úvere: „Predčasné splatenie znižuje vaše úrokové náklady, pretože úroky sa pripisujú iba z nesplatenej istiny.“ O jej preddavku v hotovosti: „pretože poplatok je stanovený vopred, skoršia splatnosť nevedie k zníženiu poplatku ani k rabatu.“ Ten istý veriteľ, tá istá stránka, opačné odpovede — pretože dva produkty účtujú za peniaze rôznymi spôsobmi.

Čo predávajú ostatní štyria

Capchase. Domovská stránka z 31. augusta 2026 predáva predajcom softvéru a hardvéru a Capchase požičiava ich kupujúcim: okamžité rozhodnutia o kredite pre kupujúceho, mesačné, štvrťročné a predĺžené netto splatnosti, obsluha pôžičiek „kúp teraz, zaplať neskôr“ a kvalifikačný proces v rámci Salesforce. To je opačný smer ako pokrok pri financovaní zakladateľov z ARR. Starý produkt „Grow“ sa v prezeranej navigácii neobjavil a capchase.com/grow teraz presmeruje na domovskú stránku. Nenašli sme zverejnenú cenu za financovanie kupujúcich. Recenzie tretích strán stále uvádzajú poplatok za zľavu vo výške 10 % až 12 % za starý produkt ARR; tieto čísla nie sú ani označené ako zastarané, ani potvrdené spoločnosťou Capchase, preto nie sú v tabuľke.

Pipe. Pipe popísal samotnú zmenu vo svojom vlastnom článku z roku 2026: najlepší spôsob, ako osloviť malé firmy, „nebol prevádzkovať sa ako samostatná destinácia, ale zakomponovať kapitál do platforiem, ktoré malé firmy už používajú“, pričom vymenoval „Uber, Boulevard, Housecall Pro, Live Payments a GoCardless“. Stránka produktu používa samotný právny termín, takže ho používame aj my: „Pipe ponúka pôžičku proti predaju budúceho obratu (Merchant Cash Advance), kde zákazník predáva časť svojho budúceho obratu za predbežný kapitál. MCA sa spláca ako percento z obratu.“ Zakladateľ SaaS spoločnosti, ktorý chce predať ročný ARR (Annual Recurring Revenue), nenájde túto ponuku na aktuálnych verejných stránkach Pipe. Náš starší profil, Pipe ako fintech priekopník v oblasti financovania založeného na obrate, popisuje starší model a mal by sa čítať ako história.

Bez limitu. Jeho súčasné stránky uvádzajú tri produkty — termínované pôžičky, úverovú linku a preddavok v hotovosti — a ani jeden z nich sa nenazýva financovanie založené na tržbách. Preddavok v hotovosti je napriek tomu splácaný z tržieb, vo výške "5 % – 25 % z denného predaja" s "nešpecifikovanou dĺžkou splatnosti, keďže rýchlosť splácania závisí od vašich tržieb", preto rámček v hornej časti tejto stránky má význam: štrukturálne je prepojený s tržbami, trhovo je zameraný na e-commerce, nie na zakladateľov SaaS. V jeho blogu sme nenašli žiadne oznámenie o stiahnutí RBF a jeho starší sprievodca financovaním založeným na tržbách je stále dostupný a stále uvádza, že "ponúkame investičný kapitál s ponukami od 100 000 do 10 miliónov libier" — takže dôkazy spočívajú v tom, čo dnešné produktové stránky uvádzajú, a RBF tam nenazývajú.

re:cap. Stránky, ktoré predtým podrobne opisovali cenové a financujúce produkty spoločnosti re:cap, teraz vracajú 404. Na ich mieste je platforma na hodnotenie: hodnotí spoločnosť „podľa kritérií, ktoré zriedka vidíte“ naprieč dlhom, vlastným kapitálom, grantmi a internou hotovosťou, potom zužuje možnosti na produkty a pomenovaných poskytovateľov. Z jej vlastnej stránky nie je vôbec jasné, či re:cap stále poskytuje pôžičky. Dve stránky re:cap uvádzajú rozdielne maximálne sumy a opisujú rozdielne úlohy: do 5 miliónov EUR „s re:cap“ a do 20 miliónov EUR „zabezpečené prostredníctvom re:cap“; vzťah nie je jasný. Na preskúmaných stránkach sme nenašli žiadnu sadzbu.

Prečo publikované vstupy stále potrebujú modelovanie

Žiadny zo šiestich nepublikuje celoročnú sadzbu pre kvalifikovanú ponuku na preskúmaných stránkach. Pevné splátky Founderpath umožňujú modelovať benchmark z jeho zľavy a obdobia; štruktúra Lighter spojená s príjmami vyžaduje predpokladanú alebo skutočnú cestu platby. Verejné stránky neuvádzajú dôvod, prečo si poskytovatelia zvolili tieto formáty zverejňovania.

Porovnávacia práca sa preto obracia na zakladateľa. Náš článok o tom, koľko si môžete požičať oproti MRR pokrýva stránku s veľkosťou; cenová stránka potrebuje päť otázok.

Päť otázok, ktoré zmenia akúkoľvek ponuku na sadzbu

  • Aká je celková splátka v dolároch, ak splatím podľa očakávaného harmonogramu? Ak poskytovateľ uvádza strop, vynásobte. Ak uvádza zľavu, položte nižšie uvedenú otázku skôr, než vôbec vykonáte akúkoľvek aritmetiku.
  • Počíta sa zľava z peňazí, ktoré dostanem, alebo z nominálnej hodnoty toho, čo predám? Toto sú rôzne ceny. Uverejnený príklad spoločnosti Founderpath — poskytnutých 200 000 USD, splatených 214 000 USD — je prvého druhu a jeho interpretácia ako druhého nadsadzuje náklady.
  • Klesá suma vyrovnania, ak splatím skôr? Požiadajte o sumy splatenia v dolároch k niekoľkým dátumom a modelujte očakávaný aj najrýchlejší možný harmonogram.
  • Čo určuje rýchlosť splácania — fixná mesačná čiastka, alebo percento z príjmov? Fixná splátka robí splatnosť známu vopred. Podiel na príjmoch nie, a splatnosť je to, čo premieňa strop na sadzbu.
  • Existujú poplatky mimo uvedenej sumy a aké podmienky viazané na vlastný kapitál alebo zabezpečenie úveru sú požadované? Počiatočné poplatky, predplatné platformy a poplatky za monitorovanie sedia mimo násobiteľa a je potrebné ich pripočítať pred konverziou. Opčné listy a kapitálové bonusy menia náklady na kapitál; osobná záruka sama o sebe nemení plánované peňažné platby, ale mení riziká zakladateľa. Tam, kde poskytovateľ mlčí, opýtajte sa.

S dátumami platby a poplatkami môžete odhadnúť ročnú sadzbu v hotovostných nákladoch. Opčné listy, záruky a iné podmienené podmienky by mali zostať viditeľné ako samostatné ekonomické podmienky.

Uverejnenie a zdroje

CVF ponúka nenariedené financovanie a môže konkurovať niektorým tu diskutovaným spoločnostiam. Toto je zastaraný prehľad vybraných verejných stránok, nie overenie aktuálnych podmienok, rebríček ani odporúčanie. Citovaný text pochádza z kópií stránok zachytených 31. augusta 2026; necitaté opisy sú našou interpretáciou a vypočítané sadzby sú referenčné podľa uvedených predpokladov. Každý riadok tabuľky uvádza adresy URL svojich zdrojových stránok; všetky záznamy sú datované 31. augusta 2026.

Najčastejšie otázky

Ktorí z týchto poskytovateľov zverejňujú svoje ceny?

Traja zo šiestich, čítané 31. augusta 2026. Founderpath zverejňuje minimálnu zľavu („Od 7 %“ z financovanej sumy) a úrokovú sadzbu pre svoju termínovanú pôžičku; Lighter Capital zverejňuje limit splácania („1,3 – 1,5-násobok financovanej sumy“), ale žiadnu sadzbu; Uncapped zverejňuje mesačný poplatok a RPSN, aj keď pre iné produkty ako RBF. re:cap zverejňuje výšku, ale žiadnu sadzbu. Upozorňujeme, že podiel na výbere – „Od 5 %“ mesačných tržieb od Founderpath, „5 % – 25 %“ denných tržieb od Uncapped – určuje, ako rýchlo sa záloha v hotovosti spláca, nie koľko stojí; ani jedna spoločnosť nezverejňuje poplatok za tento produkt. Nenašli sme žiadnu zverejnenú cenu pre Capchase alebo Pipe.

Je 1,3× obmedzenie poplatku lacnejšie ako pôžička s 20 % APR?

Nie len z poplatku. Obe ponuky musia byť porovnané pomocou rovnakých dátumov peňažných tokov, zaobchádzania s poplatkami a konvencie sadzieb. Podľa nášho benchmarku rovnakých splátok, 1,3× znamená 17,9 % nominálnu/19,5 % efektívnu pri 36 mesiacoch a 26,6 %/30,1 % pri 24 mesiacoch, pred ostatnými poplatkami. Tieto výstupy modelu nie sú priamo ekvivalentné inzerovanému RPSN, pokiaľ sa nezhodujú konvencie a zahrnuté poplatky.

Pipe stále nakupuje SaaS ARR od zakladateľov?

Nie na svojich súčasných verejných stránkach, ktoré opisujú Merchant Cash Advance – Pipe-ov vlastný termín – dodávaný prostredníctvom partnerských platforiem malým podnikom. Vlastný článok Pipe z roku 2026 opisuje odklon od fungovania ako samostatná destinácia.

Ako by som mal porovnať zľavu s stropom?

Preveďte oboje na sadzbu z peňazí, ktoré dostanete, s použitím rovnakého predpokladu splácania, a najprv skontrolujte, či sa zľava účtuje z financovanej sumy alebo z menovitej hodnoty toho, čo predáte. Pri bežnom 24-mesačnom meradle s rovnakými splátkami, 7 % z financovanej sumy predstavuje 6,6 % nominálnej hodnoty, zatiaľ čo násobok 1,3× predstavuje 26,6 % nominálnej hodnoty. Obe sú výstupy modelu CVF, nie ponuky poskytovateľa, a obe nezahŕňajú žiadne dodatočné poplatky.